לוכדי נחשים אחראים לתפיסה של נחשים באזורים שבהם מתגוררים בני אדם ולאחר מכן לשחרור של הנחשים בטבע, גם אם מדובר על נחשים ארסיים, מכיוון שבישראל כל הנחשים מוגדרים כחיה מוגנת.

את הנחשים ניתן למצוא בכל רחבי העולם באקלים, בתי גידול ומערכות אקולוגיות שונות, ולכן צריך שירות של לוכד נחשים בכל ימות השנה.

לוכדי הנחשים עושים שימוש באמצעות מקל ארוך עם לולאה בקצהו האחד שבו הם יכולים לתפוס את ראשו של הנחש ובכך למנוע מהנחש לנשוך, ואם מדובר על נחש ארסי, אז למנוע ממנו חלילה להכיש. מיומנות זו נמצאת אצל לוכדי נחשים מקצועיים ולכן צריך תמיד לוכד נחשים כשמזהים נחש, מכיוון שעל פי החוק אסור להרוג נחש ואם אדם לא מיומן ינסה ללכוד נחש, הנחש עלול להכיש אותו או לחמוק ממנו, שכן הנחשים זריזים מאוד ויכולים להיעלם מעיניכם ברגע.

כיצד פועל לוכד נחשים

גם לוכדי נחשים, אפילו שיהיו מאוד מקצועיים וותיקים צריכים להיות זהירים מאוד בעבודתם. עליהם לדעת לזהות ולתפוס את הנחשים, וכן עם איזה סוג נחש יש להם עסק. לוכד נחשים מקצועי ומיומן צריך לדעת איך ללכוד בנחשים מבלי לפגוע בהם בשום צורה.

מלבד לכידת נחשים, ללוכד נחשים יש תפקיד חשוב בהסברה והעברת מידע חיוני על נחשים, שכן יש המון דעות קדומות הקשורות לנחשים ולכן לוכדי נחשים מוזמנים גם לבתי ספר על מנת להסביר לילדים מה לעשות ומה לא לעשות כשהם נתקלים בנחש.

הדבר הראשון שחשוב ללוכד נחשים לפני שהוא ניגש ללכידה הוא לזהות את הנחש: באיזה סוג נחש מדובר, האם הוא ארסי או לא. ניתן לזהות את מין הנחש לפי תבנית הקשקשים שלו, הצבע, הגודל והצורה שלו. לוכד נחשים מיומן יזהה מייד באיזה נחש מדובר ובמקרים רבים, עוד לפני שהוא יגיע ללכוד, הוא ישאל אתכם בטלפון פרטים מזהים על הנחש שראיתם, או יבקש תמונה של הנחש במידה והספקתם לצלם אותו. למידע אודות סוגי נחשים