כשרות הוא ערך בעל חשיבות רבה. ולפני שנתיישב לאכול תמיד נבדוק לפני זה מהי הכשרות ומהם מקור הרכיבים שקיימים במאכלים. כמו כן נברר באשר לתהליכי הכנת האוכל וכשרות המטבח בו הם הוכנו. זה נכון ליום יום, לאירועים וגם לחופשות. מסיבה זו אי אפשר להשוות חופשה שמתאימה לציבור הדתי או שומר המסורת לכל חופשה אחרת שפונה לציבור הכללי, קבלו מידע בכתובת זו. כי כל יהודי שומר מסורת יבדוק מראש לגבי עניין הכשרות של המזון שהוא יאכל במהלך החופשה.

כשרות וגופי כשרות

כאשר יוצאים לחופשה האוכל הוא חלק בלתי נפרד מכל העניין. הארוחות המגוונות, הפינוקים והעובדה שאין צורך לטרוח על המאכלים הם חלק ממשי מהחופשה שלנו. כך שחובה לברר לוודא כי מלון כשר ביוון אכן עונה על התנאים הבסיסיים שלנו, וכי נוכל לאכול וליהנות מאוכל שיוגש. את זה עלינו לבדוק לפני שסוגרים על עסקה מול חברת תיירות ונופש. כי אם האוכל לא ראוי עבורנו למאכל, הרי לא נוכל להשתתף בחופשה זו. במרבית בתי המלון הכשרים קיים גוף כשרות מוכר אשר הוא זה שמפקח על חומרי היסוד שנכנסים למטבח, על העופות ועל הבשרים וגם על תהליכי הכנת המזון. גוף הכשרות החתום על תעודת הכשרות עומד מאחורי המאכלים ואחראי על הכשרות.

> קראו גם https://lagoonkosher.com/crete

על הכשרות בארץ ועל הכשרות בחו"ל

פועלים בעולם גופי כשרות רבים. לכל גוף כשרות יש כללים והתנהלות משלו. כמו כן לפי כללי ההלכה יש מנהגים שונים והקפדות לפי המסורת. יש כשרויות בארץ וכן בחו"ל. ואם אתם שוקלים לצאת לחופשה בחו"ל, יהיה עליכם לבדוק אילו גופי כשרות פועלים במדינת היעד אליה אתם רוצים להגיע. למען האמת כיום יש במרבית הארצות בעולם בתי מלון מפוקחים וכשרים ברמה זו או אחרת. כמובן שיש לבדוק כל גוף כשרות לגופו ולוודא כי אתם אכן סומכים על הכשרות המדוברת. יש שיבחרו מלון כשר בהשגחת רבנות כללית, אחרים לא מתפשרים על גופי כשרות מחמירים יותר. בכל מקרה אם אתם חושבים על מלון כשר ביוון – יש בהחלט מענה.