לא תמיד היתה בריטניה מדינה אחת גדולה כמו שהיא מוכרת לנו כיום.

היה היו 4 מדינות: אנגליה, ויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד.

בשנת 1707 אוחדו אנגליה, ויילס וסקוטלנד לכדי ממלכה אחת בשם "בריטניה הגדולה", ובשנת 1800 הוקמה "הממלכה המאוחדת של בריטניה הגדולה", כשצפון אירלנד נכנסת אף היא תחת כנפי הממלכה הבריטית.

הממלכה המאוחדת של בריטניה ידועה ומפורסמת לטובה בזכות התרבות שלה, בנימוסים הבריטיים המפורסמים, בנופיה הקסומים ובכלכלה החזקה והיציבה שלה.

כיום מהווה הממלכה המאוחדת, ובעיקר אזור צפון בריטניה יעד מועדף להשקעות נדל"ן, כשמשקיעים רבים ממדינת ישראל שמים את עינם על אזור זה בדווקא, שם הם רוכשים נכסים מניבים ויוצרים לעצמם השקעות מניבות.

מה חדש באזור צפון בריטניה?

אזור צפון בריטניה הפך זה מכבר למשימה הלאומית של ממשלת בריטניה. ממשלת בריטניה שמה לעצמה כיעד ראשון במעלה לפתח לשפר ולקדם את האזור הצפוני שלה.

הממשלה מקדישה משאבים עצומים לפיתוח האזור הזה, בין היתר, תשתיות המסחר השתפרו לאן ערוך, התחבורה הציבורית קבלה תוספת של קווים ומקצה שיפורים הן בתוך הערים והן בחיבור של הערים באזור צפון בריטניה ללונדון הבירה.

באזור צפון בריטניה ניתן למצוא את הערים מנצ'סטר, ליברפול, שפילד. 

אלו ערים אטרקטיביות במיוחד למשקיעים בנדל"ן מכיוון שמחירי הנכסים באזור זה הינם נמוכים יחסית, כמו כן, הפאונד נמצא כעת בשפל היסטורי, מה שמזמין רכישות מואצות בבריטניה.

נדל"ן להשקעה במנצ'סטר לדוגמא, קיימים שפע של מוסדות לימוד ושלוש אוניברסיטאות, מה שמביא שפע של סטודנטים לעיר. הסטודנטים, מטבע הדברים, נזקקים לפתרונות מגורים, ולכן הביקוש למעונות לסטודנטים באזור הינו עצום.

גם סטודנטים רבים שלומדים בליברפול מצאו את מנצ'סטר כעיר נפלאה למגורים, כך שחיי הפנאי שלהם למעשה מתקיימים בעיר.

מנצ'סטר היא גם כתובת מועדפת לתושבי לונדון שתרים אחר חלופת מגורים זולה יותר מזו שבבירה. מנצ'סטר מקבלת אותם בברכה עם מגוון תרבותי, מסחר מתפתח וכמובן – בניה מואצת של מבנים, בתים, אזורי בילוי ותחמי תרבות שיספקו את הצרכים של האוכלוסייה שהולכת ומתרבה בקצב מהיר משנה לשנה.