מטפסי ההרים הם אנשים שאוהבים אתגרים. עבורם כל פסגה שהם הצליחו לכבוש, זהו הישג המגביה את קומתם בסנטימטר נוסף. הם מרגישים בכל פעם מחדש על פסגת העולם כאשר ברור כי ככל שמדובר בהר גבוה יותר כך כיבוש ההר יהווה ניצחון מהותי יותר.

טיפוס הרים בישראל זה בהחלט אתגר ויש הרבה הרים אותם יכול המטפס החובבן לבחור כאופציה לטיפוס. הבעיה היא שהסנוביזם הישראלי לא תמיד מאפשר לישראלי להסתפק רק בהרים הפזורים ברחבי ישראל בשפע רב. הוא בטוח כי את האתגרים האמתיים הוא ימצא דווקא בחו"ל. הוא אכן עובד קשה על מנת לברר, לחפש, לתור ולבדוק אחר אפשרויות מתאימות בכל רחבי הגלובוס. הוא בהחלט מצליח למצוא אתרים מרתקים. החל מהרי האלפים שבאירופה וכלה בקילימנג'רו שבקצה אפריקה. כל אלו מעניקים לו את כל הריגושים ואת כל התחושות שהו מכור אליהם. אך האם באמת חשוב לנדוד למרחקים שכאלה על מנת לממש את הריגושים הללו? האם אין לנו מספיק הרים כאן בישראל כמו חוויה של סנפלינג בנקיק השחור?

סנוב, בחרמון כבר היית?

אז לפני שאתם מתחילים לחפש אזורים חדשים לטיפוס, לפני שאתם בטוחים שכבר מיציתם את כל האפשרויות של טיפוס הרים בישראל, פנו אלינו ותבדקו את האפשרויות המדהימות של ההרים בישראל. אולי תופתעו לגלות אך יש בהחלט הרים או לכל הפחות זוויות חדשות של הרים שאתם עדיין לא באמת מכירים. תראו שלא חייבים באמת לטוס על מנת למצוא את ההר הנכון כדי לטפס עליו.

מצטיידים היטב ומתחילים לטפס

אבל לפני שאתם יוצאים לדרך, אל תשכחו כי גם ההרים הישראלים דורשים היערכות והכנה מוקפדת מראש. אתם חייבים להתלבש בהתאם, לנעול נעליים נוחות ואיכותיות, לגרוב גרביים נושמות ונוחות שיקלו על הטיפוס, להצטייד בלבוש מחמם למקרים אשר בהם הטיפוס הוא באזור קר או מושלג וכמובן גם כובע שמש וציוד הגנה נגד שמש במקרים אשר בהם הטיפוס נערך תחת קרני השמש הקופחות.

חשוב לציין כי קרם הגנה הינו נחוץ ביותר גם באזורים מושלגים כי סכנת הקרינה גבוהה באזורים אלו יותר ממקומות אחרים.