קיימים סוגי חלבון רבים ועוד יותר יצרנים של אבקות חלבון. כל ספורטאי שרוצה להגדיל ולחזק את מסת השריר בצורה בריאה ונכונה נזקק למנות חלבון גדולות. הפתרון בשביל זה הוא אבקת חלבון. באבקות מרוכזים כמויות גבוהות מאוד של חלבון (כל סוג והכמות שלו) ומידות משתנות של פחמימות ושומנים על פי הסוגים השונים.

אחד מסוגי האבקות הפופולריות ביותר היא אבקת חלבון מי גבינה! אבקה זו מיוצרת מחלב טבעי ותוכלו למצוא אותו גם בכל סופר במצרכים שונים כמו: גבינות, יוגורטים, מזון תינוקות, חטיפי אנרגיה ועוד, לכן אבקה זו נחשבת גם לאחת הבטוחות והבריאות ביותר.

מה זה?

שאלות רבות נשאלו אודות אבקת חלבון מי גבינה: כיצד מפיקים אותם? איפה נוכל להשיג עוד חלבון? למה עדיף להשתמש באבקה זו? מהם הסכנות באבקת חלבון מי גבינה? מי יכול להשתמש באבקה זו? האם כדי ולמי זה מתאים? במאמר שלפניכם תמצאו את כל התשובות.

יתרונות

אבקת חלבון מי גבינה מתאפיינת ביתרונות רבים: הערך הביולוגי הגבוה שלו מאפשר ספיגה מהירה ואיכותי יותר בגוף. החלבון גם מועשר בחומצות אמינו, אלו חיוניות מאוד להתפתחות התקינה והבריאה של הגוף. כמו כן מדובר באבקה דלת שומן רווי, כולסטרול וסוכר ביחס למאכלים אחרים המתאפיינים בכמות חלבון גדולה כמו בשר, גבינות וביצים. קראו בהרחבה על משקה מי חלבון!

השימוש באבקת חלבון מי גבינה מומלצת הן לספורטאים, מתאמנים ומפתחי גוף לבנית שריר, יחד עם זאת, היא גם בריאה מאוד לאנשים שלאו דווקא משקיעים בספורט. עם זאת, ישנם כאלו שהשימוש באבקה זו עלולה להיות לא בריאה עבורם. ילדים קטנים, נשים בהריון, אנשים חולים או כאלו הנוטלים תרופות.