מה להגיד ולא להגיד כשאתה הולך להוציא ויזת תייר לארצות הברית

מהי ויזת חירום לארה

אם אתם נמצאים בתהליך של הוצאת ויזת תייר לארה"ב, הרי שצפויה לכם התמודדות לא פשוטה. הוצאת ויזה לארצות הברית, כוללת שלבים כמו: תשלום אגרה, מילוי טפסים באנגלית או בעברית, פנייה לשגרירות, ראיון עם פקידי הממשלה האמריקאית, כמו גם תהליך סינון שמתבצע על פי מסמכים והוכחות שיש לצרף לבקשה.

בעשורים האחרונים, ממשלת ארה"ב שמה את הדגש על בחינה מדוקדקת של האנשים שרוצים להכנס אל גבולותיה. זאת בעיקר מאז אירועי 9/11 הקשים, בהם התרחש מגה פיגוע בעיר ניו יורק. טראומה זאת, שהותירה את ארצות הברית עם יותר מ 2,000 נספים בפיגוע, הפכה את ארצות הברית קפדנית יותר מתמיד לגבי מי שיקבל אשרה לשהות במדינה. בעוד שתהליכים הוצאת הוויזה – דורשים לא מעט סבלנות מהמגישים את הבקשה.

אז מה כדאי לומר ומה אזור להגיד בעת הריאיון בשגרירות?

לפני הכל, חשוב כבר בעת מילוי הטפסים למלא אותם נכון ובהקפדה ולהיות אמיתיים לגבי הסיבה שבגינה אתם רוצים להגיע לארה"ב, גם אם אתם חייבים ויזה דחופה לארה"ב. אל הטפסים יש לצרף מראש מסמכים המוכיחים כי יש לכם סיבה לחזור לארץ. מסמכים אלה הם: חוזה דירה, חוזה עבדה או מכתב ממעסיק ישראלי, פירוט של מצבכם הכספי על ידי צירוף סיכום עובר ושב משלושת החודשים האחרונים, כמו גם אישורי עבודה או לימודים בארץ, אשר יוכיחו כי אין בכוונתכם להגר למדינה באופן בלתי חוקי.

בכל הנוגע למה שאסור לומר בעת הריאיון, כדאי להימנע משקרים או עיוות של האמת. מומלץ לא להזכיר שמות של חברים שהפכו למהגרים לא חוקיים בארה"ב, כמו גם לא לומר שאתם מגיעים למקום כדי לעבוד, או כדי לשהות בו לתקופה ארוכה יותר ממה שציינתם בטופס.

ומה מותר לומר?

בעת הריאיון – היו אמיתיים. ציינו מהם המסמכים שמוכיחים כי אתם מיועדים לחזור לארץ לאחר הביקור, בזמן שיש לציין את מטרת הביקור בכנות. באמצעות הנחייה נכונה של חברות העוסקות בהוצאת ויזה לארה"ב: תוכלו לצלוח את התהליך ובקרוב להיות על הטיסה אל ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
אביבית גולן

אביבית גולן

אביבית אוהבת לטייל הרבה ונהנת מהחיים, בנוסף היא שמחה לכתוב על זה ולשתף אתכם.

תהנו מהמאמר הבא...

מהי ויזת חירום לארה"ב?

מהי ויזת חירום לארה"ב?

כל מי שצריך ויזה לארצות הברית מהר, מומלץ כי יטפל בכל הפרוצדורה מבעוד מועד. עדיף להיות מאורגנים מראש עם הוויזה גם אם זה יהיה הרבה

קרא עוד »