ניתוח עפעפיים הוא אחד הניתוחים השכיחים שיש כיום. העפעפיים שנמצאות מעל העיניים ומתחת לגבות: תפקידן להגן על הראייה שלנו ולסלק חול, אבק ושאר אלמנטים קטנים שיכולים להכנס אל העין. בפעולה זאת עוזרות גם הריסים ששוכנות על העפעפיים בזמן שאיברים אלה הכרחיים גם לסגירה הרמטית של העיניים בעת הצורך. מלבד זאת גבות, ריסים ועפעפיים מורמות יפות ומתוחות מעידות על מראה רענן וצעיר בעוד שהמתיחה של אברים אלה משפיעות מאד על מראה העיניים והמראה הכללי. במקרים של עייפות העור וצניחה שלו שקורית עקב התבגרות או גורמים גנטיים, רבים בוחרים לבצע ניתוח על מנת לאפשר מראה רענן מתוח וצעיר יותר.

 

אז איך מתבצע ניתוח כזה? ומה צריך לדעת על תקופת ההתאוששות מהניתוח?

ניתוח עפעפיים נעשה בקלות והוא כולל הסרת עודפי שומן ולאחר מכן מתיחה של העפעף. בעת הניתוח מבצעים חתך קטן מעל הריסים ומשם מותחים ומסירים את עודפי העור והשומן. לעיתים משלבים את הניתוח עם הרמת גבות או מתיחת פנים – זאת במקרים ויש בכך צורך. עם זאת, מרבית האנשים זקוקים רק להרמת עפעפיים ובכך הופכים את זמן ההחלמה למהיר וקצר יותר.

 

על איזה זמן החלמה מדובר?

ניתוח כזה מלווה בכמה שעות התאוששות לאחר שהפרוצדורה מתקיימת. בזמן זה הרופא המנתח יבדוק את מצב העיניים ויוודא כי הוא תקין. לאחר מכן תהיה תקופת החלמה של שבועיים בממוצע, כאשר בזמן החלמה יהיה צורך להניח רטיות צוננות על העור ועל העפעף ולנוח כשלושה ימים בממוצע. לאחר תקופת ההחלמה יהיה צורך בביקורת בעיקר במקרים נדירים של סיבוכים. חשוב לדעת כי בדרך כלל אין סיבוכים ומרבית המטופלים חוזרים לפעילות כבר לאחר שבוע. בהצלחה!