לא כולם מבינים מה זה BTC או ביטקוין. המדובר הוא במטבע שאותו יוצרים באמצעים דיגיטליים והוא משמש כאמצעי תשלום באופן דיגיטלי.

הערך של הביטקוין לא נמדד רק על פי הערך של הסחורה או על פי קביעה מוסכמת מראש של גוף מרכזי אחד וידוע. הוא נעשה בעזרת הסכמה שהיא נעשית בין כלל רשת המשתמשים העולמית.

למה קוראים לזה BTC?

השם הזה BTC נוצר למעשה מהחיבור בין שני המילים שמגדירות את המטבע הווירטואלית הזו – ביט ומטבע.

מי שייצר את הביטקוין הוא אדם או קבוצה שהם לא ממש מוכרים והיום לא יודעים במי בדיוק מדובר. כבר בינואר 2009 נעשה שימוש במטבע וזאת על ידי יצירה של הבלוק הראשון בבלוקצ'יין וכך גם כרייה של חמישים מטבעות ביטקוין הראשונים בסדרה הזו של המטבעות הדיגיטליות.

כמות הביטקוין מוגבלת?

הכמות של מטבעות הביטקוין היא לכאורה לא מוגבלת ואפשר לייצר מהם עד אין סוף מטבעות. אך כן עשו כמות תקרה של 21 מיליון מטבעות כדי שהייצור והכרייה של המטבעות לא יגיעו למצב של ייצור אינסופי ממש. קראו בהרחבה על מטבעות קריפטוגרפיים!

אז איך בעצם כורים את הביטקוין?

הכרייה היא לא כמו שכורים זהב מהאדמה. מדובר בפתרון נוסחאות ומשוואות שונות אשר הפתרון שלהם מוביל לייצור של מטבעות חדשים.

אז נראה לכם שאולי אתם יכולים גם כן לעשות את זה?

לא נייאש אתכם. אתם מוזמנים בהחלט לבדוק מקרוב מה זה ואיך זה עובד. אך קשה מאוד להאמין שבמחשב הביתי תצליחו ליצור משהו שמזכיר את המטבע הדיגיטלי. כי אחרי הכול נדרשים כאן מחשבים רבי עוצמה לצד שליטה מירבית ויכולת טובה לפתח את הנוסחאות המורכבות בעזרת תוכנות ומחשבים משוכללים וחזקים במיוחד.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן למצוא בכתבה על ביטס אוף גולד!