כל מי שנוסע לחו"ל לזמן מוגבל, בין אם זה לצורך טיול, נופש  או כל דבר אחר, חייב לעשות לעצמו ביטוח נסיעות. דרך ביטוח זה הוא יוכל ליהנות מאפשרות לקבל את כל הטיפולים הנדרשים במקרה של בעיה רפואית כזו או אחרת, וכן הוא יוכל ליהנות מאפשרות לבטח את המטען שלנו מפני גניבה או אובדן. 

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של חברות אשר מציעות אפשרויות שונות לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל. מדובר הן בחברות ביטוח שמציעות לנו מגוון רחב של אפשרויות ביטוח, פוליסות שונות, וכן מדובר בחברות שמתמחות אך ורק בתחום זה. השאלות הנשאלות הן, היכן נכון לקנות ביטוח נסיעות, איך בוחרים את החברה הנכונה, כיצד מחליטים על מה להסתכל ומה באמת חשוב לנו.  

לפני שאנחנו נתייחס לשאלות אלה, צריך להדגיש, הבחירה שלנו צריכה בחברה כזו או אחרת, לא יכולה להתייחס רק למה שהחברה מציעה אלא גם כיצד היא עושה את זה, כלומר, כיצד היא מספקת לנו את השירות הנדרש. הרי ברור לכל, מה שנראה יפה על הנייר הוא לא בהכרח הדבר הנכון עבורנו בפועל, מה עוד שהרבה דברים יכולים להיראות מספיק טובים על הנייר בשביל שנרצה לרכוש את השירות, אך ברגע שנצטרך להוציא אותו לפועל, נגלה שאנחנו לא באמת יכולים לעשות את זה. 

איפה וכיצד בוחרים היכן לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל

יש כמה כללי ברזל בהקשר זה. הראשון, הביטוח חייב להיות מורחב, כך שאנחנו נוכל להפיק ממנו את כל התועלת הנדרשת. זה נכון לגבי ההיבט הרפואי וזה נכון גם לגבי ההיבט של אובדן או גניבה. 

השני, אנחנו חייבים לבחון לא רק החברה מספקת לנו אלא גם כיצד היא עושה את זה, מה בדיוק אנחנו נדרשים בשביל להפעיל את הביטוח בפועל. אילו אמצעים אנחנו צריכים בשביל שנוכל להשתמש בפוליסה כמו שצריך ולנצל אותה בצורה נכונה. 

לשמחתנו, אנחנו יכולים לבחון את החברות השונות ולהשוות ביניהן (הכירו את חברות הביטוח המובילות בארץ), לבחון איזו מבין החברות מציעות לנו את הפוליסה הטובה ביותר וכן איזו חברה מספקת את השירות הטוב והמהיר ביותר. 

מן הסתם, אנחנו נבחן את השירות והתנאים ביחס למחיר שאנחנו צריכים לשלם, וכן, אנחנו נבחן מה בדיוק החברה מציעה לנו על פי המלצות, חוות דעת, ביקורות של לקוחות וגורמים אחרים. כך נדע טוב יותר במי לבחור ואצל מי יהיה נכון לעשות ביטוח נסיעות מבחינתנו.