אם החלטתם לטוס לביקור בארה"ב לרגל נסיעת עסקים, ביקור משפחתי או כדי לנפוש עם חברים או בן/ת זוג – דעו כי עליכם להחזיק באשרת כניס בתוקף שתאפשר לכם להיכנס אל גבולות המדינה. אשרת הכניסה, הנקראת גם וויזה, מאפשרת לכל אזרח ישראלי לעבור במעבר הגבול של המדינה באופן מסודר וחוקי. כדי להשיג את אישור הכניסה המיוחל, יש צורך להגיש בקשה מסודרת לכך במעוד מועד ולהמתין לקבלת הוויזה לפני הטיסה לארה"ב.

חשוב לדעת כי לא כל אחד מקבל את אישור הכניסה, וכל בקשה נבדקת לגופה ומקבלת אישור על פי המסמכים וכל ההליך שהאדם עבר כדי להשיג את הוויזה. נוסף על כך, על כל מבקש וויזה להוכיח כי הוא מסוגל לממן את הטיסה והשהייה שלו בארה"ב – זאת כדי להוכיח כי האדם אינו מגיע למדינה לצורך עבודה.

הליך הוצאת ויזה לארה"ב

הליך הוצאת הוויזה כרוך במספר שלבים, כאשר הגשת הבקשה צריכה להיעשות על פי סוג הוויזה המבוקשת. ניתן להוציא וויזה לארצות הברית בהתאם לצורך של האדם כמו וויזת תייר לצורך ביקור או נופש, וויזת עסקים לצרכים עסקיים הקשורים בעבודה או וויזת סטודנט לצורך לימודים אקדמיים בארה"ב.

תהליך הנפקת הוויזה כרוך במילוי שאלון באופן מקוון, קביעת תור לראיון פרונטלי המתקיים בשגרירות ארה"ב בארץ ותשלום האגרה לשגרירות עבור השירות והטיפול בבקשה. כדאי לדעת כי גם אם בקשת הוויזה נדחית, התשלום עבור האגרה אינו מתבטל.

כיצד מחדשים ויזה לארה"ב

החל משנת 2005 הוחלט להגביל את תוקף הוויזה הניתנת לצורך כניסה ארה"ב, וכעת כל אשרת כניסה תקפה לעשר שנים בלבד. לאחר תום עשר שנים הוויזה כבר אינה בתוקף, ויש צורך לחדש אותה כדי להיכנס לגבולות המדינה ללא בעיות.

חידוש וויזה לארצות הברית מתבצע ממש כמו תהליך הוצאת וויזה חדשה, הכולל מילוי שאלון, קביעת ראיון בשגרירות ותשלום מחדש של אגרת הטיפול בבקשה. לכן כדאי לשים לב לתוקף הוויזה שברשותכם, ולחדש אותה בזמן כדי לא להיתקל במצב לא נעים בביקורכם הבא בארצות הברית.