במהלך השנה לומדים הילדים שלנו במסגרת בית הספר, זה לא אומר שהם לא יכולים ללמוד גם בקיץ, בחוויה אחרת, קצת יותר מהנה. בשביל זה יש סאמר סקול

מה זה בדיוק סאמר סקול?

לפני שנים לא מעטות, החלו חברות שונות לארגן נסיעות לימודים עבור ילדים בגילאים שונים אל מדינות דוברות אנגלית על מנת ללמוד את השפה במהלך הקיץ בצורה מאורגנת ויסודית.  בסאמר סקול, יכלו אותם ילדים לקבל כלים שלא בהכרח קיבלו במסגרת הלימודים בבית הספר.

הרעיון של סאמר סקול הוא מאוד פשוט, ילדים מכל העולם עוזבים את הבית לתקופה של מספר שבועות, נוסעים לאנגליה או לארצות הברית, שם הם מבלים תקופה עם ילדים בני גילם, במחנות קיץ איכותיים, במהלכם הם לומדים להכיר אחד את השני, לומדים להכיר את השפה על בוריה וגם לומדים להכיר את התרבות המקומית. זה מעניק להם אפשרות להיחשף לדברים שבאופן רגיל הם לא היו נחשפים אליהם, בוודאי לא דרך שעה או שעתיים יומיות של לימוד אנגלית בבית הספר.

מה צריך לדעת על סאמר סקול?

הדבר אולי הכי חשוב שצריך לדעת הוא, שהמחנות מאורגנים על ידי חברות מקצועיות, חברות מנוסות, אשר עובדות עם ספקים מקומיים ועושים זאת במשך שנים רבות. לא מדובר בחברות שעובדות עם אנשי מקצוע לא מוכרים או עם גורמים לא מקצועיים. זה חשוב עבור ההורים שמבקשים לשלוח את הילדים שלהם למחנה כזה.

הביקוש למחנות כאלה הוא מאוד גדול ולכן יש צורך להירשם מספר חודשים מראש, לעיתים כבר בקיץ יש צורך להירשם למחנה שייערך בקיץ הבא.

עוד נקודה שחשוב מאוד לדעת היא, המחנה מחולק על פי גילאים, כל שכבת גיל כוללת אך ורק ילדים בני אותו גיל. לא מערבים כאן ילדים קטנים וגדולים. כמובן שתוכנית הלימודים גם מותאמת לאותה שכבת גיל על פי רמת הידע הסבירה שלהם. יש לקחת בחשבון, שהנחת היסוד היא שהרמה היא לא נמוכה, ובאופן טבעי ילדים שמבקשים להתקבל לסאמר סקול צריכים להיות בעלי ידע בסיסי ומעלה באנגלית.