החורף אומנם איננו ממהר להגיע, אך אנחנו צריכים להיערך אליו על מנת שנוכל לנסוע בצורה בטוחה, לשמור על חיינו ועל חיי הנוסעים שאיתנו ברכב.

נערכים לחורף לפני שיהיה מאוחר

מדי שנה אנחנו צריכים להכין את הרכב שלנו לקראת החורף, זאת על מנת שנוכל לנסוע בצורה בטוחה ונוחה, כשיורדים גשמים והכבישים חלקים. טיפים לנהיגה בטוחה בחורף יכולים לעזור לנו להיערך לכך, ולמנוע תאונות.

במהלך השנה אנחנו נוהגים לטפל ברכב שלנו בדרכים שונות, אנחנו נוהגים לבצע טיפולים תקופתיים, להחליף רכיבים שונים כשיש צורך, הכל בשביל שנוכל ליהנות מהרכב שלנו ולנהוג בו בצורה בטוחה ונוחה.

לקראת החורף, עלינו להיערך בצורות שונות באופן מיוחד, מאחר והנהיגה בעונה זו דורשת תשומת לב והתייחסות שונה. כידוע, בתקופה זו הכבישים הרבה יותר מסוכנים, הרבה יותר חלקים, בין אם זה בגלל שיורדים גשמים בזמן שאנחנו נוהגים או לפני כן, ישנן רוחות, זמן התגובה שלנו מתקצר, התנועה יותר איטית והראות שלנו הרבה יותר נמוכה. בעזרת טיפים נכונים, נוכל להיערך בהתאם לנהיגה בטוחה.

טיפים לנהיגה בחורף

בדיקת צמיגים

יש לבדוק שהצמיגים אינם שחוקים, אינם חלקים, מכוונים, חשוב לבדוק שאפשר להשתמש בהם בצורה בטוחה ונוחה. אם צריך, רכשו צמיגים חדשים.

בדיקה של הבלמים

חשוב לבדוק שאפשר להשתמש בבלמים בצורה מהירה וטובה. זה אומר שניתן ללחוץ על הבלמים ולעצור את הרכב באופן בטוח. כמו שציינו, בחורף הכבישים חלקים ולכן הבלמים צריכים להיות הרבה יותר איכותיים ומהירים.

ראות

יש להקפיד שהמראות מכוונות, יש להקפיד שהשמשות נקיות, על מנת שיהיה ניתן להביט דרכן החוצה בצורה ברורה. לשם כך גם חשוב להקפיד שיהיו מים בווישרים ויהיה ניתן לנקות את השמשות בכל פעם כשיש צורך. מאחר והרבה פעמים יש טל בבוקר על השמשות, מה שמפריע לנו לראות, חשוב גם לוודא שהמזגן עובד בצורה תקינה, בשביל שהוא יוכל להפשיר את הטל.

פנסים

בחורף, כידוע, הרבה יותר חשוך ולכן יש לדאוג שהפנסים יעבדו בצורה תקינה. מה עוד, שבתקופת החורף יש להדליק פנסים בכל משך זמן הנסיעה ברכב.