במסלול הרפתקני, הבודק שניים מהגנים הלאומיים המובילים ברואנדה ואוגנדה, תוכלו להנות ממראה פראי וטבעי עוצר נשימה כמו שרואים רק בסרטים. רואנדה היא המקום המושלם למטייל הישראלי המצוי, במיוחד עכשיו שיש טיולים מאורגנים לרואנדה.

 

רואנדה – טבע פראי ונופים עוצרי נשימה

קיגאלי, היא עיר שלווה ומשגשגת, השוכנת על גבעות נופים מרהיבים. מבקרים ותושבים מקומיים נהנים מהניקיון, הסדר והאירוח שהעיר מציעה.

בתחילת הטיול שלכם ברואנדה, בחנו את העיר התרבותית המדהימה הזו. העיר ידועה בזכות המוזיאונים עטורי הפרסים שלה, סצנת המוזיקה המתפתחת וכמה מחוויות האוכל הזכורות ביותר במזרח אפריקה.

 

היסטוריה עקובה מדם

לאחר ש- 10,000 איש הסתגרו בכנסייה ברואנדה, חברי ממשלת הרוב ההוטו השליכו רימונים לכנסייה דרך חורים בקיר, ובעקבות כך ירו באנשים שנשארו בפנים, או שחטו אותם בחרבות.

כדי להנציח את האירוע המחריד הזה, חלק גדול מהכנסייה נשמר כשהיה – חורי הכדורים, כתמי הדם וערימות של בגדים ותעודות זהות, ששימשו למיקוד שיטתי של אוכלוסיית הטוטסי, נותרו כתזכורות לאחר רצח העם של 70% מהטוטוסים של רואנדה.

 

רצח קיגאלי

מרכז ההנצחה הוא אנדרטה לקורבנות הג'נוסייד 1994. הוא נועד להנציח את המשמעות הבינלאומית של רצח העם ולאתגר את בסיס המבקרים הבינלאומי. מקום זה הוא סמל והנצחה למה שהראה המקום הזה בנים חשוכות יותר של ההיסטוריה, ותיירים יכולים לבקר בו גם היום.

 

המרכז לאומנויות אינמה

מרכז זה הוקם בשנת 2012 על ידי האחים והציירים עמנואל נקורנגה ותמימים נקורונזיזה בכדי לנצל את הפוטנציאל האמנותי ברואנדה ולהשתמש בביטוי יצירתי כדי להחיות את הקהילה והמדינה.

הוא משמש כמגדלור ברואנדה כדי ליצור חשיפה לקהילה האמנותית של רואנדה. תוכלו לקנות בו למזכרת; אמנות, עבודות יד רואנדיות מסורתיות ותכשיטים.

 

עכשיו יותר מתמיד קל לטוס ולטייל שם, מכיוון שיש טיסות ישירות לרואנדה.