סלט טרי – ממתק מהטבע

הטבע זימן לנו שפע ירקות ופירות בצבעים, גדלים וטעמים שונים. המזונות הנפוצים בשימוש בירקות הם סלטים – ססגוניים ועשירים בטעמים של  מתוק, חמוץ,  ואפילו מר ומעפצץ על הלשון.  

על מנת להנות מכל היתרונות הקולינריים והבריאותיים שמספקים לנו ירקות ופירות, חשוב לדעת באיזה אופן מומלץ לאכול כל פרי או ירק. חלק מהירקות מאבדים את הויטמינים שלהם בבישול, וחלק מהם מומלץ לאכול רק בדרך מסויימת. 

יש הרבה מאד סוגים של סלטים חיים, מבושלים, גדולים וקצוצים דק. לעניין זה אפשר להכניס גם את הקטניות כמו חומוס שאפשר להכין ממנו ממרח חומוס.

היום ניתן למצוא סלטים קנויים במקררים בסופר וגם הרבה בעלי עסקים קטנים שמוכרים סלטים.

יש גם מבשלות ביתיות שמגיעות הביתה ובתפריט מתקינות גם מספר סלטים מוכנים ויש חברות קייטרינג שהסלט הוא חלק מהתפריט שלהן.

איך יודעים שהסלטים שקנינו טריים

לרוב לא כדאי להסתמך רק על תוית התוקף.  התוית מעידה על תוקף המוצר כאשר הוא נשמר בתנאי קירור מתאימים ואנחנו לא יודעים מה עבר על המוצר מרגע שיצא מהמפעל. אם הספיק להפשיר ולהתחמם ושוב הוחזר למקרר, הרי שהתוקף שלו כבר לא רלוונטי ואנו מסתכנים באכילת סלט מקולקל. 

אם רכשתם סלט בסופר או בדרך אחרת. לבד מבדיקת תוקף הסלט כדאי לבדוק אותו בבית לפני שאוכלים אותו. לשים לב לנראות שלו. האם הוא נראה טרי ורענן או שמה מחליף צבעים בשוליים ועייף. הריחו את הסלט. אם הריח לא נראה לכם, זרקו לפח. יש מקומות כמו קייטרינג בראשון לציון שמאפשרים טעימה, אז תטעמו. 

והכי חשוב סמכו על החושים שלכם – סלט טרי נראה טרי, מריח נהדר ויש לו טעם של עוד.