אפשר לאכול אוכל תימני טוב במקומות רבים בארץ אבל לאכול את המנות האהובות בתוך כרם התימנים זוהי חוויה מעצימה יותר. החוויה מתעצמת עוד יותר כאשר היא משתלבת עם סיור קולינרי לילי בשכונה המתחיל לעת ערביים כאשר המוכרים מתחילים לקפל את הדוכנים ומפנים את הבמה להתרחשויות הליליות. כל משתתף בסיור ילמד להכיר את הסמטאות הציוריות, את המסעדות, החנויות ויתר האתרים המושכים אליהם קהל תל אביבי מגוון על בסיס קבוע. 

סיור מרתק ואותנטי

הסיור מתרכז בין היתר במסעדות ובדוכני המזון הקיימים שחלקם מוכרים את האוכל האותנטי המבושל עדיין על פי המתכונים הוותיקים שעברו מדור לדור. הדור החדש שומר על המסורת ולבאי הסיור לא נותר אלא רק להתענג עליהם וליהנות. כאשר כל הטוב הזה משתלב עם יין קר וצונן ומוסיקה מקורית ושמחה המהדהדת ברקע, הופכת החוויה למסעירה ומיוחדת אף יותר. אין כיף גדול יותר מאשר להכיר דברים חדשים על השכונה (תמיד יהיה למדריך מה לחדש), ההיסטוריה, ההווה וההתחדשות האופיינית לרוח התקופה. מה שיפה בשכונה הוא שההתחדשות לא באה על חשבון המסורות הישנות, אלא יחד עימה.

אווירה מיוחדת

ניתן למצוא מגוון מסעדות שחלקן עממיות ומסורתיות, פיצוציות, בארים המוכרים מגוון רחב של בירה ומשקאות לבלייני הלילה התל אביביים והאחרים המגיעים מאזורי הארץ האחרים. הסיור נערך במסגרת מספר שעות ועובר בתחנות שונות בהם ניתן לקבל טעימות מגוונות ועשירות בטעם. למרבה המזל, האותנטיות של השכונה נשמרת למרות העיר הגדולה המתחדשת כל העת ואין מקום אחר בארץ שניתן לחוש באווירה דומה לזאת האופפת אותה. כך, שסיור כזה יכול להיות ייחודי ואחד שייזכר לזמן רב. מומלץ להזמין מקום לסיור קולינרי באתר שוקאיט שעלותו כוללת שפע של טעימות שיותירו כל אחד שבע ומסופק.