נגיף הקורונה שהתפרץ לפני מספר חודשים, הוביל ללא מעט שינויים. ועם בואו של החופש הגדול, והיעדר האפשרות לטוס לחופשה בחו"ל – משפחות רבות מתכננות חופשות בגבולות הארץ. מה חשוב לבדוק לפני שיוצאים לטיול? ריכזנו בעבורכם כמה טיפים חשובים.

הנחיות בצל הקורונה

הקורונה עדיין כאן, מה שאומר שחשו בלהישמע להנחיות משרד הבריאות. ההנחיות משתנות בהתאם למצב ולפי כמות הנדבקים, ועל כן, בדקו את עדכוני החדשות בתדירות גבוהה, ולו כדי להבין מהן ההנחיות החדשות וכיצד מותר ואסור לפעול.

מזג האוויר

ימי הקיץ החמים עשויים להיות חמים במיוחד, ולכן מוטב לבדוק את מזג האוויר כמה ימים לפני שמתכננים לטייל, זאת כדי לדעת אם הטמפרטורות מאפשרות זאת. בימים חמים מידי מוטב לוותר על טיולים בטבע, ולהעדיף טיולים עירוניים או כאלה המשלבים מסלולי מים ומקומות סגורים.

שעות פתיחה של יעדים ואתרי בילוי

בשל הקורונה, יש לא מעט אתרים ויעדים שנותרו סגורים, ובמקביל, האתרים שכן נפתחו כפופים לשעות פתיחה ספציפיות ולכמות מבקרים מוגבלת. לכן, יש לברר מראש מהן שעות הפתיחה של המקום שאליו תרצו להגיע, וכמובן לבדוק אם יש צורך בהרשמה מוקדמת.

אפשרויות לינה

מתכננים טיול שכולל לינה? ובכן אם ציפיתם לצאת לקמפינג או ללינת שטח, חשוב לוודא מראש שזה אכן מותר (בכפוף להנחיות הקורונה). אם אתם מעוניינים לישון בצימר או בית מלון, כדאי להזמין מקומות מראש, ולבדוק אם המקום עומד בתנאי התו הסגול. כדאי לברר מה הנוהל שלהם בנוגע לארוחות בוקר וערב, ולבדוק אם ישנה אפשרות לקבל את הארוחה ישירות לחדר (על מנת שלא תצטרכו להיפגש עם אורחים נוספים).

פעילויות לילדים

חופשה עם ילדים מחייבת היערכות מראש, ובין היתר יש לדאוג לפעילות עבורם. מעבר לגני החיות, מסלולי הטיול והאטרקציות השונות, חשוב לדאוג לפעילות ייחודית עבור הנסיעה (ובמיוחד אם מדובר בנסיעה ארוכה). הכינו חוברות צביעה, משחקי קופסה שמתאימים לנסיעה וכו', כך תוכלו להעסיק את הילדים במהלך הטיול.

 

ישראל עשירה ביעדים מרהיבים ומיוחדים, ואולי זו הזדמנות מצוינת בעבורכם ובעבור הילדים להכיר את המדינה דרך הרגליים. חופשה נעימה!