איך להתכונן לקראת החופש הגדול?

החופש הגדול מתקרב אלינו בצעדי ענק, וזהו זמן נהדר להתחיל בהכנות ולהתכונן לקראתו. כיצד ניערך לקיץ הקרוב? ריכזנו בעבורכם כמה טיפים חשובים:

דאגו לפעילויות ביתיות מעשירות

בשל החום הצפוי ביולי-אוגוסט, זה לא יהיה מפתיע אם יהיו לא מעט ימים בהם תעדיפו להישאר עם הילדים בבית. לשם כך, יש להיערך מראש עם פעילויות ביתיות מעשירות.

  • עבודות יצירה – מלבד חומרי יצירה קלאסיים, הזמינו כלי כתיבה חדשים, ולו כדי לאפשר לילדים ליצור יומן בו יתעדו את כל החוויות מהחופש הגדול. כמו כן, מוטב לרכוש חומרי גלם כמו בריסטולים, מדבקות וכו', על מנת שהילדים יוכלו ליצור באופן חופשי. נוסף לכך, מוטב להצטייד בחוברות צביעה ופעילות.
  • משחקי קופסה – אחת הדרכים האידיאליות ביותר להעביר את החופשה, היא באמצעות משחקי קופסה, שמלבד היותם מהנים, הם גם מעשירים ותורמים לפיתוח המיומנויות הקוגניטיביות של הילדים. רכשו משחקים כמו "מונופול", "טאקי", "נחש מי", "משחק הזיכרון", פאזלים למיניהם וכו'. היצירתיים שביניכם, יוכלו להכין בעצמם את משחקי הקופסה, ובכך לשלב גם יצירה וגם משחק.
  • ספרי קריאה – יש לא מעט ספרי קריאה מצוינים לילדים, שיוכלו להעסיק אותם במשך לא מעט זמן. נסו לברר אילו ספרים יעניינו את הילדים, ולו כדי שתוכלו לבצע רכישה חכמה.

הכינו רשימה של יעדים לטיול

במהלך החופש הגדול, עשויות להיות הזדמנויות נהדרות לטיול, ובייחוד בימים בהם מזג האוויר נעים ונוח. כדאי להכין רשימת יעדים מבעוד מועד, כך תהיה לכם רשימה מוכנה עם שלל יעדים ומקומות שכדאי לבקר בהם, החל מנחל מערות, גן לאומי קיסריה, נחל אלכסנדר ועד למצפה רמון.

רכשו את כל הציוד הנחוץ לבילוי בחוף הים

בימי הקיץ נהוג לבקר לא מעט בחופי הים, ועל כן יש להצטייד בהתאם. רכשו כובעים, בגדי ים, קרמי הגנה (לפחות 30 SPF), גלגלי ים, מחצלת, צידנית גדולה ובקבוקי מים רב פעמיים. כל אלה יאפשרו לכם לבלות בחופי הים וליהנות מחוויה בלתי נשכחת.

 

עם בואו של החופש הגדול, מגיעות הטמפרטורות הגבוהות, השהות הממושכת בבית ולא מעט רגעי שעמום, ועל כן יש להיערך מבעוד מועד. שתהיה חופשה מהנה ופורייה!