עם השנים, אנחנו יכולים לראות יותר ויותר הורים אשר בוחרים לנסוע עם הילדים שלהם אל יעדים שונים באירופה, אפשר למצוא בקלות מקומות אלו כשעושים חיפוש בגוגל של אירופה עם ילדים. מה שפעם היה נחשב כדבר מאוד לא נפוץ, היום הוא כבר שבשגרה. הורים נוסעים עם הילדים שלהם בחופשות הקיץ, בחגים ולעיתים אפילו בתקופת הלימודים. מדובר על טיולים של מספר ימים ולעיתים אפילו מעבר לכך. 

ישנם יעדים שונים באירופה שיכולים להתאים לנסיעות עם ילדים. בין אם מדובר על יעדים שכוללים אטרקציות מיוחדות עבורם, כמו למשל, פארקי שעשועים, שייט בנהרות, מוזיאונים מיוחדים ועוד, ובין אם מדובר על יעדים יותר כלליים, שנוח ופשוט לטייל בהם עם ילדים. 

צריך לציין, יותר ויותר ערים בעולם, בוודאי באירופה, מנסות להיות נגישות יותר לילדים, לא רק בשביל שאזרחי המקום יוכלו לטייל בהן אלא גם תיירים. מדינות רבות דואגות לייצר מרחב נוח ובטוח עבור הורים וילדים בכל הגילאים, וכמובן לייצר מרחב שיכול לעניין את הילדים. 

כיצד בוחרים יעד לילדים ומטיילים איתם בצורה בטוחה

ישנם מספר יעדים אשר יכולים להתאים לילדים באופן ספציפי ראו באתר Familytrip4u. למשל, ערים כגון פריז, אמסטרדם, לונדון, ברצלונה. מדובר על יעדים מאוד פופולאריים בקרב טיולים עם ילדים, הן בגלל אטרקציות שונות שהמקום מציע והן בגלל שמדובר על ערים מאוד נוחות, בטוחות וקלות לטיול. 

על מנת לטייל עם הילדים בכל אחד מהיעדים אלה וכן ביעדים אחרים, צריך לבחון תחילה מה כל אחד מהמקומות מציע, צריך לבחון דרכי תחבורה נוחים, אתרים שילדים יכולים ליהנות מהם ולרכוש כרטיסים מראש, מסעדות ומקומות שילדים ייהנו לאכול בהם, חנויות שישמחו לבקר בהם, וכן חשוב להקפיד שהטיול ייערך במועד ובזמן שיהיה גם זמין וגם נוח לילדים, מבחינת תנאי מזג אוויר.