בשנים האחרונות זה נהיה פופולארי יותר ויותר בישראל להעניק טיפולים קוסמטיים לכלבים. הטיפולים הקוסמטיים יכולים להיות בפן של טיפוח הכלב ובנוסף ניתן היום להעניק ניתוחים פלסטיים לכלבים על מנת לשפר את מראם.

תספורות כלבים

תפקידה של פרוות הכלב הינה להגן על הכלב מפני קור, חום ופגיעות חיצוניות. במיוחד בעבור כלבים בעלי פרווה שופעת נהוג לספר אותם ובזמן הפעולה ניתן לעצב את פרוותם בצורה יפה. תספורות כלבים זהו אקט מאוד פופולארי וניתן למצוא מספרות כלבים רבות. כלבים אשר פופולארי לספר אותם במיוחד הינם כלבי קינג צ'ארלס משום שפרוותם שופעת ורבה. לצד התספורות ניתן למצוא גם בעלי כלבים רבים המבקשים לצבוע את שערות כלביהם.

חיתוך זנב

בעבר חיתוך הזנב נעשה על מטעמים בריאותיים ובעיקר במקומות כמו בית גידול לכלבים, אך היום מדובר בעיקר באקט קוסמטי. כמו כן במדינות רבות בעולם ישנו איסור מוחלט על פגיעה באיבריהם של כלבים ובישראל ישנו איסור לחתוך את זנבם כאשר הסיבה הינה קוסמטית בלבד. יש לציין שבמידה והנכם מעוניינים לשלוח את הכלב לתחרויות יופי בישראל או בעולם, חיתוך הזנב יכול לפגוע בסיכוייו לזכות בתחרות.

טיפולי ציפורניים

ציפורני כלבים גדלים בעיקר כלפי מטה. במידה ויש לכם כלב קינג צ'ארלס והוא מרבה לחפור באדמה או בבטון אין סיבה בריאותית לגזוז את ציפורני הכלב אך ניתן לעשות זאת על מנת לגזוז אותם בצורה יפה. כמו כן יש לציין שייתכן וכאשר הכלב יחפור באדמה הוא ישייף את ציפורניו והאפקט הקוסמטי של המניקור ייעלם.

טיפול בכתמי דמעות

אצל כלבים רבים מתחת לעיניים ישנם כתמי דמעות. הדבר מתאפיין בצבע כהה יותר באזור העיניים הנראה כמו דמעה. יש לציין שזה איננו מהווה בעיה רפואית אך במידה וזה מפריע לכם ניתן להשתמש בתכשירים שונים על מנת להעלימם.

ניתוחים פלסטיים לכלבים

ניתן באמצעות ניתוחים פלסטיים להעניק לכלבים מראה צעיר, רענן ולמעשה לשפר פגמים אסתטיים בכלב. הניתוחים האסתטיים הפופולאריים לכלבים הינם הרמת עפעפיים, שיוף אוזניים, מתיחת פנים ועוד. יש לציין שלעיתים הניתוחים האסתטיים כדוגמת הרמת עפעפיים יכולים גם לשפר את חיי הכלב על ידי מניעת חסימת שדה הראייה וכו'.